Obkurczanie macicy w 21. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 21t ciąży. Na wizycie u ginekologa dr powiedział, że macica się obkurcza, kurczy. Ginekolog zapytał czy boli mnie brzuch i mnie boli ale jak siedzę w jednej pozycji. na usg pokazał, że ścianka o ściankę ta macica jest, że blisko bardzo ( ale nie wiem do czego, do jakiej ścianki blisko) stąd w ogóle ucisk na pęcherz . Co to może oznaczać ? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykonanie lub obejrzenie badania aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego.