Obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego oraz przepuklina jądra miażdżystego a możliwe leczenie

Kiedy ostatnio byłam na rentgenie wykazało mi obniżenie i odwodnienie krążka międzykręgowego l5/s1 centralno-prawoboczna przepuklina jądra miażdżystego L5-S1 zwęża prawy zachyłek boczny i wejście do prawego otworu międzykręgowego powodując ucisk prawych korzeni nerwowych L5 i S1. Mianowicie chodzi mi o to, jak to leczyć i czy w ogóle da się to wyleczyć

Magdalena StusiĹska

Pomóc może rehabilitacja. Należy też unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów i schylania przy prostych nogach. W bardzo zaawansowanych przypadkach konieczna jest operacja.