Co znaczy płaska drobna protruzja jądra miażdżystego krążka międzykręgowego?

w badaniu MR stwierdzono na poziomie L5|S1 widoczna jest płaska drobna protruzja jądra miażdżystego krążka międzykręgowego o szerokiej podstawie, zbaczająca w prawo, zmiana przylega do worka oponowego, zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego. Badany krążek międzykręgowy ma nieznaczne zmniejszoną wysokość w wyniku zmian dehydratacyjnych. fizjologiczna lordoza lędźwiowa uległa spłyceniu.

Witam serdecznie,

Oznacza to, iż badanie zobrazowało niewielką dyskopatię u Pani czyli chorobę krążka międzykręgowego.
Sugeruje konsultację z lekarzem zlecającym badanie.

Pozdrawiam.