Obecność symetrycznej wypukliny krążka międzykręgowego typu bulging
Proszę o interpretacje wyników TK:Na poziomie L4-L5 obecność symetrycznej wypukliny krążka międzykręgowego typu bulging,która uciska na worek oponowy,zwęża oba zachyłki boczne kanału kręgowego i oba otwory międzykręgowe na tym poziomie.Na poziomach L2-L3 i L3-L4 obecność niedużych,dwubocznych wypuklin krążków międzykręgowych,które zwężają obustronnie zachyłki boczne kanału kręgowego i otwory międzykręgowe. Degeneracyjne nieznaczne obniżenie sygnału w obrazach T2 zależnych krążka L4-L5.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania sugerować może chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.