Co znaczy dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca otwory międzykręgowe?

PO wykonaniu rezonansu kregoslupa ledzwiowego bardzo prosze o interpretacje .Co dalej , do jakiego lekarza...Tomografia rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku VTh11- VS5 wykonana sekwencjami FSE w obrazach T1- i T2-zależnych, STIR. OPIS: Na poziomie VL2/VL3 dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca otwory międzykręgowe, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L2 po stronie lewej. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 11mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 6mm. Na poziomie VL3/VL4 szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego (z pęknięciem pierścienia włóknistego), uciskająca worek oponowy, zwężająca otwory międzykręgowe, z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych L3. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 8,5mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 6mm. Na poziomie VL4/VL5 dwuboczna przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, po stronie lewej migrująca w kierunku doogonowym (do wysokości połowy trzonu kręgu L5), wypełniająca lewoboczny zachyłek kanału kręgowego, uciskająca worek oponowy, lewe korzenie nerwów rdzeniowych L4 i L5, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L4 po stronie prawej. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 7mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 4mm. Na poziomie VL5/VS1 dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego (z pęknięciem pierścienia włoknistego), sięgająca przedniej powierzchni worka oponowego, zwężająca obustronnie otwory międzykręgowe, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L5 po stronie lewej. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 10mm. Ponadto widoczne jest spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej kręgosłupa

DO PEŁNEJ KONSULTACJI Z WYNIKIEM MRI :
Opisane zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatia;
"Tomografia rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku VTh11- VS5 wykonana sekwencjami FSE w obrazach T1- i T2-zależnych, STIR. OPIS: Na poziomie VL2/VL3 dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego, modelująca worek oponowy, zwężająca otwory międzykręgowe, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L2 po stronie lewej. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 11mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 6mm. Na poziomie VL3/VL4 szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego (z pęknięciem pierścienia włóknistego), uciskająca worek oponowy, zwężająca otwory międzykręgowe, z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych L3. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 8,5mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 6mm. Na poziomie VL4/VL5 dwuboczna przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, po stronie lewej migrująca w kierunku doogonowym (do wysokości połowy trzonu kręgu L5), wypełniająca lewoboczny zachyłek kanału kręgowego, uciskająca worek oponowy, lewe korzenie nerwów rdzeniowych L4 i L5, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L4 po stronie prawej. Wymiar strzałkowy worka oponowego na tym poziomie wynosi 7mm, a tylna rezerwa tłuszczowa kanału kręgowego 4mm. Na poziomie VL5/VS1 dwuboczna wypuklina krążka międzykręgowego (z pęknięciem pierścienia włoknistego), sięgająca przedniej powierzchni worka oponowego, zwężająca obustronnie otwory międzykręgowe, z możliwą kolizją ułożeniową z korzeniem nerwu rdzeniowego L5 po stronie lewej. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi 10mm. Ponadto widoczne jest spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej kręgosłupa "

MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ

Pozdrawiam i zapraszam