Obniżenie macicy i parcie na pęcherz po operacjach podniesienia macicy i plastyki pochwy

Mam 40 lat jestem po dwóch operacjach ginekologicznych podwieszenia macicy i plastyki pochwy i znowu mam problem z obniżeniem macicy z objawami nieustannego parcia na pęcherz,bólami w okolicy lędzwiowej i bólami w pachwinach.czy usunięcie macicy to ostateczność?słyszałam o jakiś kulkach ginekologicznych i krążkach które wzmacniają mięśnie macicy,czy to może pomóc?

W Pani przypadku raczej już takie nieoperacyjne metody nie pomogą skoro przeszła Pani już dwie operacje, a dolegliwości nadal się pojawiają i nie ustępują. Niestety, ale ostatecznością jest zabieg usunięcia macicy. Radzę w tej sprawie bezpośrednio porozmawiać z ginekologiem prowadzącym.