Obniżenie macicy u 63-latki a kuracja kolagenem

witam i pozdrawiam-- mam 63 lata i jeden tylko poród ,,,po 55 roku poczułam że coś mi przeszkadza w dolnych partiach brzucha ,,,byłam na usg i powiedziani mi że jest to początkowe obniżanie się macicy ,,,teraz już czuję bardziej ,,gdy się położę to ta dolegliwość ustępuje ,,,,czy tabletki kolagenu mogą mi pomóc w tej sytuacji ?? lekarze nie chcą słyszeć o usunięciu ,,co w innych krajach się stosuje i jest to normalność,,,czy KOLAGEN COŚ DA ? -EWA

Witam. Doustne przyjmowanie preparatów kolagenu raczej nie poprawi sytuacji. Możliwe jest jednak wykonanie plastyki dna miednicy mającej na celu wzmocnienie odpowiednich mięśni i powięzi.