Obniżenie nieznaczne poziomu eozynofilów i bazofilów

Dzień dobry zrobiłam morfologię ponieważ potrzebna mi była aby rozpocząć wolontariat. Jedeyne co odbiega od normy to obniżenie nieznaczne poziomu eozynofilów i bazofilów > co to oznacza ? Musze wykonać dodatkowe badania ? Sylwia

Magdalena Mroczek

Witam, Przyczyną obniżenia ilości bazofili może byc m.in stres, przyczyną obniżenia ilości eozynopenii np. stres lub zakażenie bakteryjne. Jeśli wyniki są jedynie nieznacznie obniżone prawdopodobnie nie będzie Pani musiała wykonywac żadnych dodatkowych badań, ale najlepiej skonsultowac się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym.