Zwiększony odsetek eozynofili

Witam, zrobiłem badania krwi ostatnio z powodu złego samopoczucia, zawrotów głowy i widzenia różnych plamek przed oczami, bardzo proszę o interpretację: [IMG]http://i42.tinypic.com/29c2wix.jpg[/IMG].
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Badanie morfologii krwi jest prawidłowe. Najważniejsze w diagnostyce są wartości bezwzględne dotyczące poszczególnych składników krwi. U Pana wszystkie są w normie. Prawdopodobnie zauważył Pan, że niektóre parametry (MPV, PDW, P-LCR) dotyczące płytek krwi nieznacznie odbiegają od podanej normy. Nie należy się jednak tym przejmować. Ilość płytek jest prawidłowa, a odstępstwa wynikają prawdopodobnie z kalibracji aparatu służącego do pomiaru.

To samo dotyczy eozynofili (Eo). Ich bezwzględna ilość mieści się w normie. Z drugiej strony w rozmazie ręcznym (dokładniejszy niż komputerowy) ich odsetek jest zwiększony. Przeważnie taki obraz dają choroby alergiczne.

Niestety powyższe badanie nie daje odpowiedzi na to, co jest przyczyną Pana dolegliwości. W tej sprawie powinien się Pan udać do neurologa.