Obniżenie poziomu krwinek czerwonych i hematokrytu

Jestem 3 -letnia kobietą, mam pracę biurową, nie narzekam na żadne dolegliwości, ale zaniepokoiły mnie wyniki badań, gdzie niektóre pozycje odbiegaja od normy, prosze o pomoc: WBC 4,8, LYM 2,3, MON 0,2, GRA 2,3, LYM% 48,2, MON% 3,5, GRA% 48,3, RBC 4,09, HGB 12,2, HCT 36,7, MCV 89,7, MCH 29,8, MCHC 33,2, ROW 11,1, PLT 294, MPV 7,1, PCT 0,209, PDW 14,2, glukoza 5,3, cholesterol 5,06, trójglicerydy 0,64, HDL cholesterol 2,13, kreatynina 68, białko całkowite 53,24, mocznik 5,2, ASAT 19, ALAT 16, LDL cholesterol 3. Bardzo dziękuję za pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W badaniu morfologii krwi występuje niewielkie obniżenie poziomu krwinek czerwonych i hematokrytu, jednak poziom hemoglobiny (12,2) pozwala nam wykluczyć anemię. W rozmazie leukocytów obserwujemy niewielki wzrost odsetka limfocytów, ale badaniem bardziej miarodajnym jest stężenie limfocytów wyrażone w liczbach bezwzględnych, a to utrzmuje się w granicy normy. W badaniach biochemicznych jedynym odchyleniem jest obniżony poziom białka całkowitego, który może być związany ze zmniejszoną podażą białka w diecie. Może także być spowodowany zaburzeniami wchłaniania z przewodu pokarmowego, bądź zwiększonym katabolizmem (rozpadem) białek np. w nadczynności tarczycy. Wskazane byłoby kontrolne badanie białka całkowitego i proteinogamu (oznaczenie poszczególnych frakcji białek), a w przypadku utrzymywania się nieprawidłowości - konsultacja z lekarzem rodzinnym.