Obniżone ciśnienie krwi, podwyższony puls a osłabienie

Witam serdecznie od jakiegos czasu mierze sobie cisnienie. najczesciej jest ono 99/70 i przy tym wysoki pusl, to jest miedzy 83 a 99. Nie uprawiam sportu, prowadze tryb siedzacy. Czesto czuje sie oslabiona. pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości ciśnienia są właściwie prawidłowe w przypadku Pani płci i młodego wieku. Jeśli jednak puls jest podwyższony, a do tego odczuwa Pani osłabienie, warto wykonać EKG oraz ewentualnie podstawowe badania dodatkowe.