Obniżone wartości wyników badania krwi

Witam oto moje wyniki, kobieta l.31 WBC 3,6 -obnizone HCT 36,5 - obnizone MCV 79,0 - obniżone MCH 26,6 - obniżone LYM % 45,2 - podwyższone MONO % - 6,5 - podwyższone GRA 1,8 - obniżone GRA % 48,3 - obnizone Reszta wskaźników w normie. Jak dla mnie tyle odchyleń od normy bardzo mnie niepokoi. Do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić?

Proponuje zacząć od lekarza POZ. Badanie przedmiotowe i podmiotowe pozwoli na zaplanowanie wstępnej diagnostyki, a ta określić najlepszy kierunek leczenia/skierowania do specjalisty. Na chwile obecną pani wyniki są dosyć niespecyficzne, mogą wskazywać na wiele rożnych jednostek chorobowych ( od kolagenoz po skutki przewlekłego stresu )