Interpretacja wyników dwulatki

Dzień dobry, bardzo proszę o interpretację wyników krwi mojej 2-letniej córeczki: WBC 9,4 K/ul, RBC 4,8 M/ul, HGB 12,8 g/dl, HCT 38,10%, PLT 408,0 K/ul, PCT 0,313%, MCV 79,0 fl, MCH 26,6 pg, MCHC 33,6 g/dl, RDW 13,20%, MPV 7,7 fl, PDW 12,2%, LYM% 63,1%, MON% 5,5%, GRA% 31,4%; mikroskopowa ocena rozmazu krwi: segmenty 17%, monocyty 1%, limfocyty 82%, żelazo w surowicy 149 ug/dl. Niepokoi mnie niski poziom MCV oraz GRA% oraz wysoki poziom limfocytów. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wartość MCV jest prawidłowa w odniesieniu do wieku.

Stosunek granulocytów segmentowanych do limfocytów jest w tym wieku fizjologicznie odwrotny w stosunku do występującego u dorosłych. Jednak w przypadku córki, odsetki te w rozmazie mikroskopowym są dla granulocytów obniżone, a limfocytów - podwyższone. Nie musi to być niepokojące, ale wskazane jest oznaczenie stężeń tych komórek wyrażonych w liczbach bezwzględnych, ponieważ tylko w ten sposób można ocenić obiektywnie ich liczbę.

Pozostałe wyniki są prawidłowe w odniesieniu do wieku i płci.

Pozdrawiam