Obniżony poziom GRA% u 4-latki

Witam.Właśnie odebrałam wyniki córki i jestem zaniepokojona wynikami najbardziej obniżonym GRA% wynosi 17,8 córka ma 4 latka czy są powody do zartwięń i co ten wynik oznacza.Poroszę o pomoc z góry dziękuję .Pozdrawiam

Witam! U dziecka w tym wieku fizjologicznie dochodzi do zwiększenia liczny limfocytów w obniżenia neutrofili, prawdopodobnie nie ma więc powodów do niepokoju. Muszę jednak zaznaczyć że ważniejszy od procentowego jest bezwzględny wynik poziomu granulocytów i korelacja wyników morfologii z badaniem klinicznym, dlatego sugeruję wizytę u pediatry.