Wynik NEU i NEU% w badaniu

Witam! Mam wyniki morfologi i mianowicia NEU wynosi 2,26 k/ul (1,6-7.0) a NEU% 35,9 (45-70).Czy oba te wyniki tyczą się tego samego. Jaka jest różnica? Czy wyniki są dobre? CZy złe? Czy powinienem wykonać jeszcze inne badania? Czym w ogóle jest NEU i NEU%? Jaki mają wpływ na zdrowie? Co dotyczy obniżona wartość tych czynników? Co oznacza podwyższona wartość NEU? Czy z moimi wynikami - obniżoną wartością - powinienem coś zrobić? Lekami spróbować ją podwyższyć? Czy nie ma to większego znaczenia, gdyż różnica nie jest wielka? Proszę o fachową odpowiedź i poradę, bo wizytę u lekarza mam dopiero za półtora tygodnia. Pozdrawiam

Witam!
Oba wyniki dotyczą neutrofilów, czyli granulocytów obojetnochłonnych. Jest to rodzaj białych krwinek, które odpowiadają m.in. za obronę przed bakteriami.
Pierwszy wynik oznacza ile neutrofilów jest w mikrolitrze krwi, natomiast drugi oznacza jaki procent spośród wszystkich białych krwinek stanowią neutrofile.
Wynik procentowy może być poniżej normy z powodu większej ilości innych rodzajów białych krwinek, co może być naturalną reakcją organizmu np. na infekcję wirusową. Jeśli bezwzględne wartości są w normie to nie ma powodu do obaw.