Obniżony poziom neutrofilii u 6-tygodniowego dziecka

Wyniki mikroskopowego rozmazu krwi neu 20,3; lym 60,2; mono 15,6, inne w normie, morfologia też ok u 6 tygodniowego niemowlaka z lekkim katarkiem. Czy zaniżony wyraźnie poiom neutrofili to powód do obaw?

Szanowna Pani.
Nie jest to zwykle powód do obawy, ponieważ u małych dzieci przeważają limfocyty nad leukocytami obojetnichlonnymi. To norma.
Jeśli jednak są jakieś inne objawy to należy zgłosić się do lekarza
Z poważaniem J.Zachwieja