Obniżony poziom neutrofilii w morfologii

witam zrobiła morfologie i NEUTROFILE % WYSZŁY MI 39.20 % A NORMA JEST 50.00-70.00 TROCHĘ SIĘ MARTWIĘ. POZDRAWIAM MONIKA

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,
Każde badanie powinien interpretować lekarz je zlecający. Morfologię należy interpretować całościowo, w odniesieniu do stanu pacjenta.
Obniżenie neutrofili może wystąpić w następstwie infekcji np. grypy.
Warto jednak zaznaczyć, że obniżony odsetek neutrofili w rozmazie automatycznym może nic nie znaczyć, gdyż taki rodzaj rozmazu służy jedynie do wstępnej oceny. Zwłaszcza jeśli liczba neutrofili (wartość bezwzględna) jest prawidłowa. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który rozwieje Pani wątpliwości, a w razie potrzeby zleci powtórne badanie.
Pozdrawiam