Co oznaczają podwyższone neutrofile?

Witam, ostatnio robiłam badania krwi i mam podwyższone neutrofile 72,9% norma 40-70% bazofile 0,4% norma 0-2% i ob 14 norma do 12. Reszta jest w normie. Co mogą oznaczać te wyniki? Boję się, że może to być białaczka?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przestrzegam przed samodzielną próbą interpretacji wyników. Morfologię powinien ocenić lekarz, który ma okazję panią zbadać i zebrać dokładny wywiad dotyczący min przyczyny dla której miała Pani w ogóle to badanie wykonane!

Wyniki należy interpretować w całości. Nieco podwyższony odsetek neutrocytów w rozmazie automatycznym może nic nie znaczyć. Rozmaz automatyczny służy do wstępnej oceny, natomiast dokładną ocenę może przynieść jedynie rozmaz ręczny. Jeżeli liczba neutrocytów we krwi (wartość bezwzględna) jest prawidłowa, nie ma powodów do niepokoju.

Proszę jednak osobiście odwiedzić lekarza, który oceni wynik i potwierdzi na 100% że nie ma się czym martwić.

pozdrawiam serdecznie