Proszę o interpretację morfologii z rozmazem

Witam. Oto moje wyniki: leukocyty 3,9, erytrocyty 3,98, hemoglobina 13,0, hematokryt 38,4, mcv 97,0, mch 32,7, mchc 33,9, plytki krwi 271, lym% 43,0, mxd% 10,6, neu% 46,4, pdw 15,6, mpv 8,4, p-lcr 023%, granulocyty segmentowane: 38, granulocyty kwasochlonne: 4, monocyty: 2, limfocyty: 54. Bardzo proszę o odp. Z góry dziękuję za interpretację. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W przedstawionej morfologii minimalnie obniżona jest liczba białych ciałek krwi, co nie ma w tej chwili znaczenia, do ewentualnej kontroli za 3 miesiące. W rozmazie natomiast przeważają limfocyty, co może wynikać z przebytej bądź obecnej infekcji wirusowej.