Obrzęk i ból kolana oraz wynik RTG

Witam, Udałam się do lekarza z powodu puchnacego i bolącego kolana. Zostałam skierowana na prześwietlenie rtg w dwóch projekcjach. Oto wyniki: lateralizacja lewej rzepki i drobne zaostrzenie wynioslosci miedzykłykciowej lewej kosci piszczelowej. Lekarz prowadzący uznał że nie ma czym sie martwić i przepisał żel naproxen emo. Wyczytałam, ze takie schorzenie leczy sie rehabilitacją lub nawet operuje. Czy naprawdę pomoże sam żel przeciw zapalny? Czy powinnam się udać do innego lekarza?

Witam,
Niestety nie znam Pani dolegliwości i nie wiem czy patologia rozpoczęła się w wyniku urazu czy samoczynnie więc trudno jest mi odpowiedzieć jednak zdecydowanie maść czy źel p/bólowy raczej nie poprawi sytuacji. W pierwszej kolejności należy postawić diagnozę i w odniesieniu do niej zaproponować odpowiednie leczenie - rehabilitację, leki wiskosuplementujące, leki p/zapalne i p/bólowe a czasami zabieg operacyjny.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia