Obrzęk i nalot na dziąśle po ekstrakcji

Witam , tydzień temu we wtorek miałam usuwane dwie ósemki po lewej stronie , obie chirurgicznie i szyte. Biorę antybiotyk Taromentin . w sobotę zaczoł sie ból i zauważyłam obrzęk , zaczerwienienie i dwa biały naloty jakby afty na dziąsle obok wyrwanej dolnej ósemki. znieczulam te miejsca Dentoseptem , płucze rumiankiem ale średnio pomoga? Prosze o poradę .. skąd te afty

Dzień dobry, ból, większy po kilku dniach niż natychmiast po ekstrakcji, świadczy o nieprawidłowym gojeniu się rany. Tym bardziej jeżeli wzrasta obrzęk i zaczerwienienie. Biały nalot czy afty są raczej tylko dowodem na zranienia śluzówki, co może się zdarzyć w trakcie chirurgicznego usuwania zęba. Natomiast jeżeli ból poekstrakcyjny nie będzie się zmniejszał, radzę udać się na kontrolę do lekarza.