Zaczerwienienie po jednej stronie dziąsła po ekstrakcji

Trzy dni temu wyrwano mi dolną czwórkę. Rana goi się ładnie - już tego samego dnia zrobił się skrzep, wczoraj pokrył się białym nalotem. Rana nie boli, czasem trochę ciągnie. Zastanawia mnie jedynie zaczerwienienie po jednej stronie dziąsła. Jest to tylko jedno miejsce, nie boli przy dotyku, jest po prostu bardzo czerwone. Czy to normalne przy wyrwaniu zęba? Czy w poniedziałek wypadałoby zgłosić się do stomatologa? Dodam, że od dnia ekstrakcji mam powiększone węzły chłonne. Z góry dziękuję.

Witam, biały nalot na ranie świadczy o prawidłowym zarastaniu rany fibryną. Niestety powiększone węzły chłonne i silne zaczerwienienie, nawet jeżeli nie boli, są oznaką, że w tym miejscu jest jeszcze silna reakcja zapaleniowa. Mimi to, takie rany goją się bez ingerencji lekarza. Dla zupełnej pewności, że nic nie zostało przeoczone warto jednak pokazać ranę lekarzowi, który dokonał ekstrakcji. Pozdrawiam Urszula Jarosz