Obrzęk kostki u dziecka a stosowanie antybiotyku Ceclor

Witam. Moja 6miesieczna corka zaczela przyjmowac antybiotyk ceclor. Na drugi dzien rano po dwoch dwkach zauwazylam ze jedna z kostek o nozki jest spuchnieta. Wydaje misie ze wcżesniej tego nie bylo. Lekarz po obejrzeniu stwierdzil ze dotykowo jest w porzadku. Przy ucisnieciu skora wraca od razu do normy. Postanowilismy zaprzestac stosowanie antybiotyku aby sprawdzic czy nie jest to reakcja alergiczna. Jezeli tak to jak dlugo moze ustepowac ten obrzek? Czy mozliwe jest zeby byl spowodowany tym?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, decyzja o zaprzestaniu stosowania antybiotyku bez konsultacji z lekarzem, nie była najwłaściwsza. Bez badania klinicznego trudno ocenić przyczynę obrzęku. Prosze skonsultować sie z pediatra, ktory wskaze odpowiednie postepowanie terapeutyczne. Pozdrawiam