Obrzęk oraz opuchnięty policzek i dziąsło po leczeniu kanałowym
Obrzęk i opuchnięty policzek i dziąsło 2 m-ce po leczeniu kanałowym górnej 6 po prawej stronie.Witam Dokładnie 2 m-ce temu miałam leczenie endo prawej górnej 6, stwierdzony duży stan zapalny,leczenie było na 2 wizytach, dentysta mówił, iż mam trudną anatomię kanałów, b. długie.Czuję dyskomfort,prawy policzek napuchnięty,ząb reaguje na ciepłe potrawy,napoje,czasem nie mogę jeść po tej str.Byłam w ub. tyg. na wizycie - wg rtg stan zapalny zmniejszył się poprosiłam o tomograf-też ok. Co jest ?dzięk

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na afty
Witam
Jeżeli ząb miał trudną anatomię, to może doszło do jego niecałkowitego opracowania (dodatkowy kanał?). Nie jest to normalne,że tak długo reaguje i obecny jest obrzęk. Czasami mimo przeprowadzenia dobrego leczenia kanałowego konieczna jest jeszcze resekcja wierzchołka korzenia, czyli jego obcięcie i wyłuszczenie zmian otaczających wierzchołek
Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk
tak silne dolegliwości w tak długim okresie po leczeniu są dość nietypowe,
albo któryś z sąsiednich zębów "ma problem"
albo jednak leczenie wymaga rewizji - mogło również dojść do pęknięcia korzenia które w początkowym okresie nie jest widoczne na rtg i CT
bez oceny zębów i wykonanych badań radiologicznych tródno coś więcej powiedzieć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk