Obrzęk oraz opuchnięty policzek i dziąsło po leczeniu kanałowym

Obrzęk i opuchnięty policzek i dziąsło 2 m-ce po leczeniu kanałowym górnej 6 po prawej stronie.Witam Dokładnie 2 m-ce temu miałam leczenie endo prawej górnej 6, stwierdzony duży stan zapalny,leczenie było na 2 wizytach, dentysta mówił, iż mam trudną anatomię kanałów, b. długie.Czuję dyskomfort,prawy policzek napuchnięty,ząb reaguje na ciepłe potrawy,napoje,czasem nie mogę jeść po tej str.Byłam w ub. tyg. na wizycie - wg rtg stan zapalny zmniejszył się poprosiłam o tomograf-też ok. Co jest ?dzięk

Witam
Jeżeli ząb miał trudną anatomię, to może doszło do jego niecałkowitego opracowania (dodatkowy kanał?). Nie jest to normalne,że tak długo reaguje i obecny jest obrzęk. Czasami mimo przeprowadzenia dobrego leczenia kanałowego konieczna jest jeszcze resekcja wierzchołka korzenia, czyli jego obcięcie i wyłuszczenie zmian otaczających wierzchołek

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

tak silne dolegliwości w tak długim okresie po leczeniu są dość nietypowe,
albo któryś z sąsiednich zębów "ma problem"
albo jednak leczenie wymaga rewizji - mogło również dojść do pęknięcia korzenia które w początkowym okresie nie jest widoczne na rtg i CT
bez oceny zębów i wykonanych badań radiologicznych tródno coś więcej powiedzieć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk