Obrzęki, osłabienie, duszność powysiłkowa, zawroty głowy, ból brzucha i kołatanie serca a niewydolność serca

Mam obrzęki , osłabienie , duszność po wysiłkowa i nocna zawroty głowy , kaszel , częste oddawanie moczu w nocy ,ból brzucha ,kołatania serca , okropna duszność przy leżeniu na plecach . EKG i Echo serca w normie z niedomykalnością zastawki mitralnej . Czy to jest niewydolność serca ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą wskazywać na niewydolność serca. Nie wiem niestety co ma Pani na myśli pisząc "echo serca w normie". Jaka jest frakcja wyrzutowa? Czy leczy się Pan na jakiekolwiek schorzenia? Sugeruję, by udała się Pani do specjalisty kardiologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.