Ocena urografii w rzucie prawej nerki

Witam. Proszę o ocenę urografii : w rzucie P nerki uchwytnej patologii nie uwidoczniono; na cień L nerki nakładają się gazy jelitowe; obie nerki w fazie nefrograficznej i urograficznej kontrastują się symetrycznie; nieznaczna asymetria UKM-szerszy po str prawej, UKM po stronie lewej o nieco nierównych obrysach na granicy miedniczki i moczowodu; moczowód lewy słabiej widoczny w odcinku dystalnym.Na wizytę z nfztu muszę czekać 1,5miesiąca i zastanawiam się czy nie szukać pomocy szybciej. Pozdrawim

Aleksander Ropielewski

Opis badania nie wskazuje na ewidentny problem, który wymagałby pilnej pomocy lub konsultacji lekarskiej. Nie wiem jednak jakie są objawy kliniczne.