Ochrona antykoncepcyjna po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych

A jeszcze mam pytanie odnośnie tego ile plastry działają po odstawieniu? Bo jezeli bralam plastry przez 2 miesiace to czy ta ochrona jeszcze jest?Czy od razu można zajść w ciążę czy w pierwszych tygodniach chronią nas jeszcze plastry?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Powrót płodności następuje od razu po zaprzestaniu stosowania plastrów, należy więc założyć, że ochrony już nie ma, choć zdarza się, że pierwsze cykle są jeszcze bezowulacyjne.