Ochrona po zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam pytanie odnośnie tabletek Vibin mini będę rozpoczynała stosowanie antykoncepcji więc chciałabym zapytać czy po zażyciu pierwszej tabletki jestem chroniona w 99% (po jakim czasie od zastosowania tej tabletki można współżyć i czy bez np.prezerwatywy)?? W ulotce pisze, że Pani gin.powinna zmierzyć ciśnienie lecz tego nie zrobiła zawsze mam niskie ciśnienie i zastanawiam się czy to może mi jakoś zaszkodzić? I jeszcze jedna sprawa mój tata ma żylaki nie wiem czy to też może mieć wpływ na mnie??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosuje Pani pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu to zabezpieczenie występuje od razu. Występowanie żylaków w rodzinie nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tabletek.