Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ochrona po zażyciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej

Witam pytanie odnośnie tabletek Vibin mini będę rozpoczynała stosowanie antykoncepcji więc chciałabym zapytać czy po zażyciu pierwszej tabletki jestem chroniona w 99% (po jakim czasie od zastosowania tej tabletki można współżyć i czy bez np.prezerwatywy)?? W ulotce pisze, że Pani gin.powinna zmierzyć ciśnienie lecz tego nie zrobiła zawsze mam niskie ciśnienie i zastanawiam się czy to może mi jakoś zaszkodzić? I jeszcze jedna sprawa mój tata ma żylaki nie wiem czy to też może mieć wpływ na mnie??
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Jeśli zastosuje Pani pierwszą tabletkę w pierwszym dniu cyklu to zabezpieczenie występuje od razu. Występowanie żylaków w rodzinie nie jest przeciwwskazaniem do stosowania tabletek.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy