Czy po 6 dniach stosowania tabletek antykoncepcyjnych ochrona jest już skuteczna?

Witam. Piszę w sprawie jednego nurtującego mnie pytania. Od 6 dni zażywam tabletki antykoncepcyjne marki VIBIN MINI. Tabletki zaczęłam brać jeden dzień po miesiączce, lecz jeszcze miałam opławy miesiączki. Czy po tych 6 dniach tabletki zaczynają mnie chronić? Dziś zażyję dopiero siódmą tabletkę. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź!

Lek. Tomasz Budlewski

Tak zabezpieczenie już powinno działać normalnie. Proszę pamiętać jednak iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.