Przyjmowanie tabletek Vibin Mini a ochrona przed ciążą

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne (Vibin) od 4 miesięcy. Mój aktualny cykl wygląda tak, że pierwszą tabletkę przyjmuję we wtorek, po 21 dniach zaczynają się tabletki palcebo podczas, których następuje krwawienie, które ustępuje w niedzielę/poniedziałek i we wtorek zaczynam nowe opakowanie. Czy biorąc tabletki w obecny sposób od 4 miesięcy jestem całkowinie chroniona, nawet jeśli pierwszą tabletkę biorę po miesiączce a nie w jej pierwszy dzień?

Piotr Pilarski

Pani postępowanie jest prawidłowe. Krwawienie to nie miesiączka a krwawienie z odstawienia. W pierwszy dzień należy wziąć tabletkę gdy rozpoczyna się antykoncepcję.

Pozdrawiam.