Od 4 lat staram się o dziecko, mam już syna. Co robić?

Od 4 lat staram się o dziecko z obecnym partnerem, chcę jeszcze dodać że z poprzedniego związku mam synka 8 lat. Od 2 miesięcy coś dziwnego dzieje się z moją miesiączką, w miesiącu listopadzie spóźnił mi się ponad tydzień (już myślałam że to ciąża ale niestety:( ) a w tym miesiącu dostałam okres trwał 6 dni i niby się skończył a po 3 dniach zaczęło znowu mi lecieć z tym, że bardziej intensywnie i bardzo dużo skrzepów koloru ciemno czerwonego. Zawsze miałam regularne miesiączki. Rok temu lekarz powiedział mi że jest ze mną wszystko ok., ale 4 lata to już chyba za dużo czekania.
Jestem zrozpaczona, co mam robić i do kogo się zgłosić????

Witam serdecznie!

Niepokojący jest tak długi czas prób poczęcia dziecka. Niezbędna w Państwa przypadku jest wizyta w poradni niepłodności, a przynajmniej wizyta u ginekologa, który pokieruje Państwa dalej.
Wspomina Pani o zmianie charakteru obecnych miesiączek. Niestety brakuje mi informacji, w jakim Pani jest wieku. Radziłabym jednak udać się do ginekologa w celu diagnostyki Pani dolegliwości. Być może, jest to jednorazowa zmiana, ale niekoniecznie.

Fakt posiadania dziecka z poprzednim partnerem nie wyklucza zaburzeń z Pani strony, choć faktycznie należałoby szukać przyczyn ze strony partnera. Niezbędne będzie wykonanie badania nasienia, ale całą diagnostykę zleci Państwu lekarz prowadzący.

Pozdrawiam.