Starania o dziecko - menopauza

Miałam bardzo ciężkie życie. Zmagałam się z chorobami, mam 50 lat teraz. Znalazłam miłość. Mój mężczyzna ma 47 lat, chce mieć dziecko. Sytuacja jest poważna. Przyklejam plastry estradot 100. Mam miesiączkę. Co zrobić, aby zajść w ciążę. Proszę o pomoc. Za każdą poradę serdecznie dziękuję. Teresa

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Uważam, że niezbędna jest wizyta u ginekologa.

Wszystko zależy od tego czy wystąpiła już u Pani ostatnia miesiączka i jaki jest obecny poziom hormonów.

Myślę, że najlepiej skonsultować się z ginekologiem, który zleci Pani niezbędne badania, które określą szanse na poczęcie.

Faktem jest, iż wraz z wiekiem kobiety płodność maleje, a tym samym szansa na ciążę, jednak jest wiele różnych metod wspomagania zapłodnienia, dlatego jeżeli chciałaby Pani zajść w ciążę niezbędne jest bycie pod opieką ginekologa.

Pozdrawiam!