Starania o dziecko - jak zacząć?

Chcemy z chłopakiem mieć dzidziusia. Chcielibyśmy, aby udało nam się za pierwszym podejściem, ale nie wiemy jak mamy zacząć.

Witam serdecznie!
Nie ma pewnych metod zapłodnienia. Niektórzy zachodzącą w ciażę przypadkowo nadając temu miano wpadki, inni, w pełni zdrowia starają się o dziecko przez kilka lat.
Na wstępie chciałabym podkreślić, że zajście w ciążę jest skomplikowanym, wieloetapowym procesem.
Jeżeli chcieliby Państwo zwiększyć szansę na poczęcie, warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:
- zbilansowana dieta  i unikanie używek typu alkohol, papierosy, substancje psychoaktywne i inne
- wyrównanie stanu zdrowia, jeśli chorują Państwo przewlekle.
- zbliżenia powinny mieć miejsce głównie w okolicach owulacji. Udowodniono, że największe szanse na zapłodnienie są po stosunku mającym miejsce na 2 dni przed owulacją.
Powinna Pani także zacząć zażywać kwas foliowy w celu zmniejszenia ryzyka wad cewy nerwowej.
Pozdrawiam.