Staramy się o dziecko: jak skutecznie zajść w ciążę?

Witam. Współżyję z mężem od 5 miesięcy, ponieważ staramy się o dziecko i jak narazie nie ma rezultatow, mimo, iż współżyjemy co drugi dzień, a w dni płodne codziennie. Mam regularną miesiaczkę i łatwo mogę wyliczyć dni płodne. Czym jest spowodowany fakt, że się nam nie udaje? Czy to, że wszystko ze mnie wypływa ma jakieś znaczenie? Czytałam, że dziewczyny po stosunku leżą na poduszce lub unoszą nogi do góry. Czy ja też tak powinnam robić? Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Niespełna 6 miesięcy starań o dziecko nie jest powodem do obaw. Procesy zapłodnienia i zagnieżdżenia są skomplikowane i wymagają odpowiednich warunków do prawdłowego przebiegu.
Częste stosunki są wskazane, choć codzienne zbliżenia w okresie okołoowulacyjnym mogą wywrzeć odwrotny efekt przez osłabienie plemników.
Nie ma skutecznej metody na zapłodnienie. Unoszenie nóg i inne tego typu zachowanie nie ma udowodnionej skuteczności. Wyjątkiem są kobiety, których partnerzy mają udowodnioną osłabioną ruchliwość plemników. U zdrowego mężczyzny plemniki są ruchilwe na tyle, by dotrzeć do bański jajowodu, gdzie zwykle dochodzi do zapłodnienia. Wypływ nasienia jest zjawiskiem fizjologicznym.
Pozdrawiam