Możliwość starań o dziecko podczas przeziębienia

Chcemy starać się z mężem o dziecko. 1 próba się nie udała i z uwagi na nierozwijający się zarodek ciąża musiała być usunięta. Owulację mam za 8-9 dni. Obecnie mam końcówkę przeziębienia. Mój mąż również jeszcze do końca się nie wyleczył. Mieliśmy tylko ból gardła i katar. Czy w takim razie możemy starać się o dziecko? czy nasze zdrowie może mieć wpływ na zdrowie dziecka i powodzenie ciąży?czy lepiej odczekać do następnej owulacji?

Witam!
Polecam odczekać do następnej owulacji (w okresie kiedy oboje Państwo będą zdrowi). Przeziębienie może mieć niekorzystny wpływ na stan plemników i jajeczka, przygotowującego się do zapłodnienia tak więc lepiej dać sobie trochę czasu na powrót do zdrowia i możliwie najlepsze warunki dla zapłodnienia.
Życzę powodzenia!