Od 4 lat walczę z trądzikiem, co jeszcze powinienem stosować?

Witam serdecznie, jestem chłopakiem i mam 20 lat, terapię z trądzikiem rozpocząłem w wieku 16 lat, przy czym przez około 1,5 roku nie podejmowałem tematu i nie chodziłem do dermatologa stosując w tym czasie reklamowane w telewizji preparaty typu U*** itd. Nie polecam nikomu. Po skończeniu 18 lat udałem się do cieszącego się bardzo dobrą opinią dermatologa, który z początku przypisał mi antybiotyk, po i przed którym przez 2 godz. nie mogłem przyjmować nabiału. Brałem go regularnie przez 2 miesiące. W tym samym czasie, na dzień smarowałem się kremem M***, myłem twarz bardzo dobrym i delikatnym mydłem D***, a na noc smarowałem twarz kremem D*** (odbarwia ubrania i włosy). Trądzik zaczął ustępować po około miesiącu, półtorej, zostały tylko ślady na skórze w postaci dziurek, które już wcześniej miałem (prawdopodobnie od ospy). Następnym etapem było zaprzestanie stosowania antybiotyku i przejście na dalszą część terapii - na dzień M***, mydło D***, na noc A*** na przemian z D***. Po kolejnej wizycie na dzień smarowałem się kremem E***, mydło D***, na noc Z*** (strasznie wysusza skórę i jest bardzo silny) na przemian z M***, aby złagodzić wysuszanie. Zmiany były widoczne, ale na chwilę. Gdy mi się polepszało, zapominając się myłem twarz odruchowo stojąc pod prysznicem np. żelem pod prysznic, dopiero potem D***. Kilka razy po nasmarowaniu się na noc kremem Z*** wyszedłem z nim na słońce, ponieważ nie udało mi się wstać na tyle szybko, aby go zmyć i zmienić na filtr dzienny. Po ostatniej wizycie dermatolog zakwalifikował mnie do grupy 10 proc. pacjentów, którzy mają trądzik uciążliwy i powiedział mi o leku (nie jest to ani antybiotyk ani hormon), który miesięcznie będzie mnie kosztował około 150 zł i muszę go stosować codziennie przez minimum 8 miesięcy. Podobno ma 100 % skuteczności. Dla spowolnienia efektów „wysypek” trądziku dermatolog przypisał mi następującą konfigurację: P***, M***, krem A***, T***. Nie podważam kompetencji swojego dermatologa, ponieważ jest na prawdę dobry w dobieraniu preparatów, jednakże dlaczego jest tak, że moja cera jest na tyle oporna? Czy rzeczywiście proponowany lek za 150 zł/miesiąc przez 8 miesięcy zrobi porządek w moim organizmie? Czy solarium mogłoby pomóc przy stosowaniu obecnie przypisanych mi kosmetyków? Proszę o pomoc

Witam serdecznie
Raczej nikt nie udzieli Panu odpowiedzi, dlaczego w Pana przypadku przebieg choroby jest tak ciężki. Jeżeli chodzi o efekt kolejnej zaleconej terapii, to również nie potrafię przewidzieć jej efektu, ale radzę spróbować, zawsze może Pan zrezygnować, jeżeli kuracja nie będzie skuteczna.

Opalanie przy stosowanym leczeniu jest niewskazane.

Pozdrawiam

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Mydło i żel pod prysznic proszę ich nie używać do mycia twarzy...przesuszą skórę...polecam w aptece zakupić sobie żel do mycia twarzy bioderma lub la roche posay effaclare gel mouusant.

Uważam że jest wiele tańszych leków, które mozna zastosowac do leczenia skory trądzikowej.