Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik- domowe sposoby??

Witam Mam 14 lat i od jakichś 3 lat choruje na trądzik. Oczywiście byłam u dermatologa który przepisał mi antybiotyk i maści, ale efekty były gorsze więc przerwałam stosowanie, czy dobrze zrobiłam? Teraz lecze się na własna reke w domu, stąd moje kolejne pytania: czy są jakieś sprawdzone domowe sposoby (np. maseczki) które naprawdę dają efekt? Czy mogę myć twarz szarym mydłem i wogóle jak mogę myć, czyścić twarz nie używając leków?? Dodam, że jestem dziewczyną. Mam trądzik pospolity którego naprawde chcę się pozbyć :((((( Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam,

Niedobrze, że bez porozumienia z lekarzem przerwałaś stosowanie antybiotyku. Zawsze, gdy jest jakaś wątpliwośc należy skonsultować ją z lekarzem prowadzącym terapię. Na początku leczenia trądziku niejednokrotnie następuje pogorszenie, które jednak mija, by uzyskać znaczną poprawę stanu skóry. Oczywiście nie można wykluczyć, że akurat w Twoim przypadku był nieskuteczny lub wręcz szkodził. Jednak zawsze, gdy niepokoi Cię przebieg lub efekty leczenia, należy poinformować o tym lekarza.
Dokowaszy oceny, uspokoi lub zmieni preparat.

Mycie szarym mydłem nie zaszkodzi, napewno jest lepsze dla skóry niż te przeładowane chemią, ale też nie można oczekiwać, że rozwiąże problem. Trądzik jest chorobą, dlatego wymaga pomocy lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy