Od czego jest uzależnione działanie Euthyroxu?

Dzien dobry, mój problem polega na niedoczynności tarczycy. Jestem pod kontrolą lekarza endokrynologa kilka lat , ale moje wyniki raz są dobre to znaczy TSH MIESCI się w dolnej gr. poniżej 1 FT3 z reguły poniżej 4 /3,3-3,9/ i FT4 zawsze było dobre ca 16. EUTYROKS borę aktualnie 0,375 rano. CZy działanie eutyroksu uzależnione jest od przestrzeg. reżimu godz.posiłków , bo nie zawsze biorę o tej samej godz. i przestrzegam pół. godz. przed posiłkiem.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na działanie euthyroxu wpływ ma zaburzenia wchłaniania np stany zapalne błony śluzowej żołądka, równoczesne podawanie leków ograniczających wchlanianie np. preparaty gliny wapnia żelaza preparaty zawierające estrogeny.
Różne godziny posiłków nie mają wplywu na działanie euthyroxu.

Pozdrawiam.