Poziom TSH a niski poziom żelaza we krwi

Czy poziom TSH = 3,9 mlU/l dla kobiety w wieku 23 lat jest wynikiem prawidłowym? Czy może mieć to związek z niskim poziomem żelaza we krwi? Niezależnie od diety czy suplementacji zawsze jest poniżej lub w dolnej granicy normy.

dzień dobry,

Optymalne TSH dla Pani grupy wiekowej to TSH w granicach 1-1,5. Jeśli chodzi o poziom żelaza, ma pani zapewne zaburzenia wchłaniania - powinna Pani wykonać krzywą wchłaniania żelaza oraz oznaczyć stężenie ferrytyny. Warto udać się do lekarza, który dokładnie Panią zbada i zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz