Hashimoto, senność i nieprawidłowości w wynikach badań krwi

mam hashimoto obecnie biore letrox od pon-piatek 50 a sob-niedziela 75 obecnie jestem bardziej senna mam podwyzszone procentowo eozynofile powyzej 11 krwinki czerwone blisko dolnej granicy 4.2 hematokryt rowniez blisko dolnej granicy ostatnio dosc dluki okres dluzej niz trzy tygodnie czy wszystkie te objawy moga oznaczac cos powazniejszego czy tylko przyczyna jest hashimoto

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie stężenie TSH, być może należy zwiększyć dawkę leku. Proszę również oznaczyć sobie stężenie żelaza we krwi, jeśli jest za niskie konieczna jest suplementacja pod kontrolą lekarską. Jeśli ma Pani objawy w postaci np. wypadania włosów sugerowałbym również oznaczenie ferrytyny, jeśli wynosi poniżej 40, to konieczne jest podwyższenie jej poziomu. Stężenie > 40 powoduje, że włosy przestają wypadać, a > 70 , że odrastają. Do tego warto oznaczyć stężenie przeciwciał antyTPO i aTG, a jeśli są bardzo wysokie to rozważyć odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz