Wypadanie włosów z całego ciała u 20-latki

Witam. Ostatnio zauważyłam, iż wypadają mi włosy. Skierowałam się do dermatolog, która wypisała mi suplement diety ( gdzie badania krwi były bardzo dobre). Niestety działał on tylko kiedy go brałam. Po pewnym czasie zauważyłam także, że wypadają mi włosy z miejsca inmtymnego... co mam robić? Co jest przyczyną tego zdarzenia?

Dzień dobry,

Powinna Pani wykonać badania hormonalne. Lekarz po zbadaniu Pani zaleci konieczne badania. Warto również wykonać morfologię krwi i sprawdzić stężenie ferrytyny. Wypadanie włosów z okolic intymnych może być również związane z chorobami nadnerczy - proszę oznaczyć rano - ok 7-8:00 kortyzol we krwi. , Włosy na głowie częściej wypadają w chorobach tarczycy, a więc warto również oznaczyć TSH, FT4, FT3, ew. przeciwciała antyTPO i aTG. Najlepiej jednaj jeśli uda się Pani do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych lub endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz