Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Witam, przed wszystkim gratulacje :), jesli chodzi o wskazówki i przykładowe jadłospisy w diecie po ciąży odsyłam pod link http://www.prometabolic.pl/blog/dieta-po-ciazy/ Proszę wystrzegać sie suplementów diety, wszystko czego Pani potrzebuje to racjonalność i rozsądek w diecie.
Pozdrawiam
Witam, moje gratulacje :)
Sposobem żywienia, który jest najzdrowszy w świetle obecnej wiedzy żywieniowej i medycznej, także w redukcji masy ciała, jest dieta śródziemnomorska. By dobrze dobrać zalecenia ilościowe niezbędne jest zebranie wywiadu żywieniowego i poznanie zwyczajów żywieniowych. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl
Witam Panią,
Gratuluje Pani córeczki:) Najlepszym rozwiązaniem w walce z nadmiernymi kilogramami jest zdrowa dieta i aktywność fizyczna. W tym momencie posiadam jednak zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Z rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie po posiłku – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta odchudzająca dla studentki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie przy niedoczynności tarczycy z zanikowym zapaleniem – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co jeść podczas odchudzania, aby zrzucić boczki i brzuch? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jakie dania podczas odchudzania – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Jaka dieta, aby schudnąć po rzuceniu palenia? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co na przyspieszenie przemiany materii? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Dieta dla 55-letniej osoby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie po 3 ciążach – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jaka będzie najlepsza dieta dla mężczyzny, który ma 174 cm wzrostu i waży 74 kg? – odpowiada Kamila Ziemann
artykuły
Dieta matki karmiącej - jadłospis, suplementy diety
Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywieni
Jak zapobiegać wzdęciom i zaparciom - skuteczne metody
Wzdęcia i zaparcia są niezwykle krepującą i nieste
Dzieci w polskich szpitalach są niedożywione
O tym, co jedzą pacjenci w polskich szpitalach, kr