Odchudzanie po wszczepieniu endoprotezy biodra

Dzień dobry :) Od 23 lat choruję na RZS. Dwa lata temu miałam wszczepioną endoprotezę biodra. Z bioderkiem odpukać wszystko super. Po operacji moja waga pokazała 78 kg teraz jest 68 kg. Chciałabym schudnąć jeszcze 8 kg. Zapisałam się na siłownię ale nie wiem jaki sprzęt jest dla mnie wskazany. Czy można korzystać z bieżni nie biegając tylko spacerując ? Interesuje mnie też orbitrek i gazella tzw.chodziarz. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Witam,

radziłabym skonsultować sprawę z trenerem personalnym na siłowni. Ćwiczenia nalezy dobrać bardzo indywidualnie. nie można przemęczać biodra. Polecam też basen. Bardzo ważna w tym procesie będzie również prawidłowa dieta która stanowi 70% sukcesu. Ważne jest co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk