Odczyn po szczepieniu na błonicę u 6-letniego dziecka

Dobry wieczór moja córeczka 6 dni temu otrzymała szczepienie przeciw błonicy i tężcowi i nie podoba mi się miejsce tego szczepienia. W okolicy około 1 lub 2 cm od wkłucia pojawiły się takie czerwone kółeczka trochę mnie to niepokoi czy powinnam pójść skonsultować te zmiany z lekarzem czy takie odczyny są normalną reakcją na przyjętą szczepionkę. Dziękuję Aneta

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeśli odczyn nie jest duży i nie powiększa się ostatnim czasie proszę się nie niepokoić, to normalna reakcja. Jeśli odczyn będzie się gwałtownie powiększał lub pojawią się inne niepokojące objawy ( gorączka, wydzielina z miejsca wkłucia) wówczas proszę sie skontaktować z pediatrą. Pozdrawiam