Odklejenie się plastra a możliwość ciąży

Witam. Moja dziewczyna stosuje plastry antykoncepcyjne Evra. Ma teraz na sobie drugi plaster. Za 4 dni ma naklejac nowy. 2 dni temu przypadkiem zachaczyla ramiaczkiem i plaster sie odkleil. Przykleila go ponownie (trzymal sie dalej) lecz dla pewnosci podkleila jego brzegi zwyklymi plasterkami. Wczoraj wspolzylismy ze soba lecz bez wytrysku i doslownie kilka minut. Czy ochrona dalej jest zachowana i czy sa szanse zajsc w ciaze? :)

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli czas odklejenia był krótki to oczywiście ochrona jest nadal zachowana. Proszę pamiętać iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji i zawsze są jakieś ryzyko ciąży.