Odporność na grypę żołądkową

Grypa żołądkowa Witam miałam kontakt z moim chłopakiem, który na drugi dzień dostał grypy żołądkowej po jakim czasie choroba ta może się u mnie pojawić a po jakim mogę czuć się już bezpieczna? Kilka miesięcy temu przechodziłam ostrą grypę żołądkową ale słyszałam, że uodpornienie się na nią niestety nie jest gwarantowane.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tzw. grypę żołądkową mogą wywoływać różne szczepy wirusa grypy. Dlatego też przebycie jednej infekcji nie gwarantuje ochrony przed kolejnymi. Po kontakcie z osobą chorą w przeciągu 3-5 dni mogą rozwinąć się objawy choroby.