Prawdopodobieństwo zarażenia grypą żołądkową po spotkaniu z chorą koleżanką

Witam, widziałam się wczoraj z koleżanką. Mówiła, że rano wymiotowała i ogólnie źle się czuje. Po spotkaniu jak wróciła do domu zaczęła ostro wymiotować i dostała wysokiej gorączki. Trafiła do szpitala - grypa żołądkowa :/ Moje pytanie-czy ja jako osoba, która miała z nią kontakt mogłam się zarazić czy niekoniecznie? Bo jeśli już jestem zarażona to bardzo bym chciała ją w tym szpitalu odwiedzić, ale jeśli jest szansa, że nie to oczywiście wizyta odpada. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Magdalena Mroczek

Istnieje ryzyko (ale nie pewność)zakażenia po kontakcie z chorą osobą.Choroba rozwija się zazwyczaj w okresie 1-3 dni od kontaktu.