Odpowiednik leku Ciscutan

Witam! Obecnie mieszkam w Austrii i jestem w trakcie leczenia antybiotykowego, lekiem Ciscutan. Tabletki biorę od połowy października, a do końca kuracji pozostało mi prawie 8 miesięcy. Myślę o powrocie do Polski, jednak słyszałam że lek ten dostępny jest jedynie na terenie Austrii i Niemiec. Chcąc kontynuować leczenie chciałabym się dowiedzieć czy istnieje Polski odpowiednik tego leku?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Substancją czynną leku Ciscutan jest Izotretynoina. Istnieje wiele odpowiedników w Polsce zawierających tą samą substancję czynną. Niektóre z nich to Aknenormin, Axotret, Curacne, Isoderm, Isotrem, Izotek, Izotziaja, Tretinex. Niemniej jednak każdą zmianę preparatu powinna Pani ustalić z lekarzem prowadzącym.