Odpowiednik leku Dalacin C

Proszę o podanie jakiejś nazwy antybiotyku mającego zastosowanie w takich przypadkach jak antybiotyk Dalacin C ale prosze podać jakiś mniej toksyczny niż Dalacin, którego stosowanie niesie mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
ponad rok temu

Klindamycyna, jako antybiotyk, jest lekiem na receptę. Jeżeli występują u Pani/Pana działania niepożądane wynikające z przyjmowania preparatu go zawierającego, musi Pani/Pan skontaktować się z Lekarzem który zapisał ten właśnie lek, jako że jest osoba która zna ten określony przypadek i wie jakie leki mogą zostać użyte zamiast Dalacin C.