Odruch moro u 6-miesięcznego diecka

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące występowania odruchu moro u 6-miesięcznego dziecka. Mój synek ma właśnie 6 miesięcy i od jakiegoś czas zauważyłam, że podczas snu występuje u niego odruch moro. Synka zrywa, drżą mu rączki, nóżki albo całe ciało. Czy to faktycznie jest odruch moro? I jeśli tak to co to może oznaczać? Czytałam w internecie różne informacje na temat odruchu moro, ale nie mam pojęcia skąd może on brać się u mojego synka. Czy to może być na przykład reakcja na jakiś zły sen albo coś takiego? A może to jakiś niepokój i coś powinnam zrobić albo zmienić? Skąd się bierze taki odruch moro i jak sobie z nim poradzić? Czy może powinnam udać się z tym do lekarza i sprawdzić czy u dziecka jest wszystko w porządku? A może nie ma powodu do niepokoju i odruch moro nie jest niczym groźnym w tym wieku? Będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Byc może są to po prostu mioklonie przysenne, które nie są groźne, odruch moro wygląda inaczej u dzieci.